You are here:  / Farmacja / Flegamina / Ryż preparowany / Kolonoskopia

Kolonoskopia

Kolonoskopia
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

diabetolog-krakow-5Nie jest to badanie przyjemne i zwykle każdy pacjent podchodzi do niego z wielką niechęcią, ale naprawdę warto takie badanie przeprowadzać (na szczęście dużo rzadziej niż inne badania) raz na dziesięć lat.
Badanie polega na wprowadzenie przez odbyt specjalnej sondy z minikamerą, z której obraz będzie widoczny na monitorze. Do badania trzeba się odpowiednio przygotować tzn.: na kilka dni przed wykonaniem badania chory powinien zgłosić się do ośrodka, który będzie je przeprowadzał po dokładne instrukcje oraz ankietę do wypełnienia a także po preparat przeczyszczający gdyż do badania jelita muszą być naprawdę dobrze oczyszczone!
Dzięki temu badaniu można wykryć podejrzane zmiany w jelicie grubym np. polipy, (które maja tendencję do zmieniania się następnie w guzy nowotworowe), inne guzy nowotworowe, uchyłkowatość jelita a także jakby ? przy okazji? hemoroidy znajdujące się w stanie zapalnym (?przy okazji? gdyż akurat hemoroidy można zdiagnozować badaniem odbytu bez udziału sondy kolonoskopowej). Samo badanie oprócz tego, że jest nieprzyjemne, że tak powiem z psychicznego punktu widzenia nie jest bolesne, ale jeśli pacjent naprawdę czuje się bardzo niekomfortowo może skorzystać ze znieczulenia i całe badanie przebyć nieświadomie. Takie coś oczywiście dodatkowo pociąga za sobą dodatkowe koszty.

Inne artykuły o medycynie i farmacji:

Tagi: elwix torba, etykiety inspekcyjne na zamówienie, mezoterapia vivaderm, Tanie multiplikatory, armatura łazienkowa Apavisa, Vademecum elektryka SEP, orienteering miejski na imprezę integracyjną, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, kostka fakturowana producent, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, turnabol