You are here:  / Diagnostyka różnicowa / Ryż preparowany / Uroda / Korekcja wzroku

Korekcja wzroku

Korekcja wzroku
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

korekcja-wzroku-3W obecnych czasach coraz więcej osób ma problemy ze wzrokiem. Do głównych wad wzroku zaliczamy nadwzroczność (dalekowidz) lub krotkowzroczność (krótkowidz). W chwili obecnej istnieje wiele możliwości korekcji wad wzroku. Dostępne są różnego rodzaju okulary oraz soczewki kontaktowe, które występują w wielu wariantach, tj. jednodniowe, tygodniowe lub miesięczne.
Ciekawą alternatywą dla wyżej wymienionych metod jest korekcja wzroku za pomocą lasera. Polega ona na zmianie krzywizny rogówki (przeźroczysta cześć oka znajdująca się z samego przodu). Zabieg ten wykonywany jest przez laser ustawiony specjalnie dla danego pacjenta. Zabieg ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą kropli do oczu, więc nie wymaga on opieki anestezjologa i jest znacznie bardziej bezpieczny od znieczulenia ogólnego.
Aby móc przeprowadzić ten rodzaj zabiegu należy skończyć 21 lat i mieć stałą wadę wzroku minimum przez rok (to znaczy że wada nie może się pogłębiać). Możliwa jest korekcja zarówno wad dododatnich jak i ujemnych, od – 14 dioptrii do + 6 dioptrii.
Jak widać istnieje wiele możliwości korekcji wad wzroku, i to od samego pacjenta i jego preferencji zależy jej wybór. Każda metoda ma swoje plusy i minusy. I tak niektóre osoby preferują soczewki zamiast okularów, a inni wolą przejść zabieg, który eliminuje wadę.

Inne artykuły o medycynie i farmacji:

Tagi: blog początkującego elektronika, onlynails cennik, Usuwanie owłosienia żary, drążenie foremników, Drepo zadaszenia tarasów, Tynk mozaikowy Lakma, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, fluorokrzemian glinu, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, orienteering miejski na imprezę integracyjną, usuwanie graffiti toruń